Magnētiskā rezonanse

Magnētiskā rezonanse
Magnetic resonance imaging
Magnētiskā rezonanse

SIA “Vizuālā diagnostika” nodrošina magnētiskās rezonanses (MR) izmeklējumus, izmantojot Siemens un GE Healthcare iekārtas, kas pacientiem piedāvā precīzus diagnostiskos izmeklējumus ar izteikti kvalitatīvu augstas izšķirtspējas attēlu iegūšanu. 

MR ir viena no precīzākajām diagnostikas metodēm, kas attēla iegūšanai izmanto magnētisko lauku un radiofrekvences viļņu impulsus. Ar MR palīdzību ir iespējams ne vien diagnosticēt pacienta centrālo nervu sistēmu, galvas un muguras smadzenes, kaulu un locītavu sistēmas, mīkstos audus un grūtnieces intrauterīno augli*,  bet arī vizualizēt locītavu saites, skrimšļaudus, meniskus, un iegūt ļoti detalizētu un precīzu informāciju, ko nevar panākt ar citām metodēm.

Īpašu informāciju MR sniedz onkoloģijas pacientiem, veicot visa ķermeņa MR difūzijas skrīninga izmeklējumu*, kas ļauj noteikt pat vissīkākos perēkļus jebkurā organisma vietā, tādā veidā izslēdzot, konkretizējot vai apstiprinot diagnozi. 

* MR izmeklējumu grūtnieces intrauterīnajam auglim un visa ķermeņa MR difūzijas skrīninga izmeklējumu ir iespējams veikt tikai SIA “Vizuālā diagnostika” Magnētiskās rezonanses kabinetā Rīgā, Grebenščikova ielā 1  (SIA “Diagnostikas centrs” telpās).
 

 

Biežāk uzdotie jautājumi
 • Kas jāzina pacientam pirms veikt magnētiskās rezonanses izmeklējumu?

  MR ir pacienta veselībai pilnīgi nekaitīga izmeklēšanas metode, kas parasti nav pacientam sāpīga vai nepatīkama. Jutīgākiem pacientiem diskomfortu var izraisīt atrašanās iekārtas atvērumā vai iekārtas izraisītie trokšņi**. Izmeklējums tiek veikts no 20 minūtēm līdz pusotrai stundai, atkarībā no izmeklējamās ķermeņa daļas.
  Pirms MR izmeklēšanas pacientam nav diētas ierobežojumu, ja nav norādīts citādāk. Pirms izmeklējuma, pacientam ir jānoņem visi metālu saturoši apģērba gabali un rotājumi, kā arī jāizņem no kabatām atslēgas, monētas un bankas kartes (magnēts neatgriezeniski sabojā to magnētisko josliņu), kā arī mobilos telefonus. Ja pacienta profesija ir saistīta ar metāla apstrādi, pirms izmeklējuma viņam par to jābrīdina ārstniecības iestādes personāls.
  Sievietēm pirms izmeklējuma vēlams nelietot skropstu tušu, acu ēnas un matu laku, jo tas var traucēt kvalitatīva attēla iegūšanu.

  **SIA “Vizuālā diagnostika” filiālēs Rīgā ir pieejama MR iekārta ar palielinātu atvērumu, rūpējoties par pacientiem ar klaustrafobiskiem simptomiem un lieko svaru. 
   

 • Kad pacients nedrīkst veikt MR izmeklējumu?

  MR izmeklējumu nedrīkst veikt pacienti ar:

  • Metāla implantiem (skavas, mākslīgās vārstules, skrūves, plāksnes);
  • Kardio stimulatoru;
  • Sadzīves traumu rezultātā inkorporētiem svešķermeņiem (šķembām, lodēm u.c.);
  • Grūtniecību līdz 12 grūtniecības nedēļai, izņemot pie vitālām indikācijām;
  • Nekontaktējamu stāvokli, kam nepieciešama vispārējā narkoze.
    
Izmeklējums pieejams filiālēs