Holtera monitorēšana

Holtera monitorēšana
Holter monitoring
Holtera monitorēšana

SIA “Vizuālā diagnostika” Radioloģijas nodaļā Kuldīgā (SIA “Kuldīgas slimnīca” telpās) tiek piedāvāta Holtera monitorēšana, kuras ietvaros  pacientam tiek veikts 18 – 24 stundu elektrokardiogrāfijas (EKG) pieraksts.

Holtera monitorēšana ir 18 līdz 24 stundu EKG pieraksts, kas tiek veikts, lai novērtētu pacienta sirds ritma traucējumus. Izmeklējums tiek veikts gan gados jauniem pacientiem, kuriem var būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, gan arī gados vecākiem pacientiem ar sirds slimību vēsturi (palīdz noteikt stenokardijas gadījumus, kā arī vienlaikus atklāt asimptomātiskās išēmijas epizodes). Izmeklējums var būt noderīgs arī gadījumos, ja pacients sūdzas par galvas reiboni vai ģīboni. Šādos gadījumos 18 – 24 stundu elektrokardiogrāfijas pieraksts palīdz atšķirt sirds ritma pataloģiju no galvas smadzeņu apasiņošanas traucējumiem.   

Uzzināt vairāk
  • Kā notiek Holtera monitorēšana?

    Lai veiktu monitorēšanu, pacientam pie krūtīm tiek piestiprināti elektrodi, kurus saslēdz ar nelielu EKG pieraksta iekārtu. Monitorēšanas laikā pacients veic atzīmes par pašsajūtu un novērotajiem simptomiem, kas parādās fizisku aktivitāšu rezultātā. Veiktie  novērojumi sniedz ārstam iespēju analizēt iegūtos datus un noteikt sirdsdarbības ritma traucējumus vai citas sirds slimības. 
    Elektrodi un EKG pieraksta iekārta ir ērti piestiprināma zem apģērba un ir viegli lietojama, netraucējot pacienta ikdienas aktivitātēm. 
     

  • Kas jāzina pacientam pirms veikt Holtera monitorēšanu?

    Pirms Holtera monitorēšanas nav nepieciešama speciāla sagatavošanas, tomēr pirms monitorēšanas uzsākšanas un tās laikā, pacientam nav ieteicams lietot kafiju, alkoholiskos dzērienus vai izsmēķēt lielu daudzumu cigarešu, jo tas var ietekmēt pacienta sirds darbību monitorēšanas laikā, kā rezultātā izmeklējuma rezultāti var tikt neprecīzi interpretēti. 

Izmeklējums pieejams filiālēs