Mamogrāfija

Mamogrāfija
 Mammography
Mamogrāfija

SIA “Vizuālā diagnostika” piedāvā veikt mamogrāfijas (MG) izmeklējumus filiālēs Saldū un Kuldīgā. MG izmeklējumi tiek veikti izmantojot Siemens Mammomat  digitālos  mamogrāfus, kas nodrošina kvalitatīvu attēlu ieguves un pārskata iespēju,  atklājot pat vissmalkākās patoloģiskas pārmaiņas piena dziedzeros. MG izmeklējuma laikā iegūtie attēli tiek digitalizēti, lai nodrošinātu ātrāku, efektīvāku un kvalitatīvāku piena dziedzeru diagnostiku.

Mamogrāfija ir piena dziedzeru rentgenizmeklējums, kas ļauj izmeklēt krūtis atšķirīgās pozīcijās, tādā veidā iegūstot pilnīgus datus par pacientes krūšu veselību. Mamogrāfija ir uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm krūts vēža un citu krūts problēmu diagnostikā. Ar mamogrāfijas metodi ir iespējams diagnosticēt audzējus, kad tie vēl ir nelieli un nav jūtami. Sākumstadijā pastāv iespēja tos relatīvi viegli ārstēt, tādēļ ir ļoti svarīgi vēzi atklāt savlaicīgi.

Sievietēm no 50 līdz 69 gadu vecuma, mamogrāfijas izmeklējums  bez maksas pieejams vēža savlaicīgas atklāšanas programmas ietvaros, uzrādot no Nacionālā veselības dienesta saņemtu uzaicinājuma vēstuli. Dodoties uz izmeklējumu līdzi jāņem uzaicinājuma vēstule (kura vienlaikus ir arī nosūtījums valsts apmaksātam izmeklējumam), kā arī vēstulei pievienotā skrīningmamogrāfijas karte. Vēlams līdzi paņemt arī visus iepriekšējos piena dziedzeru izmeklējumu rezultātus, ja pacientei tādi ir.
 

Uzzināt vairāk
  • Kas jāzina pacientam nākot uz mamogrāfijas izmeklējumu?

    MG pārbaudes laikā mamogrāfs saspiež krūti, lai iegūtu kvalitatīvu rentgena attēlu, tāpēc izmeklējums pacientam var radīt nelielu, īslaicīgu diskomfortu. 
    Mamogrāfijas izmeklējumu ir ieteicams veikt laikā no 5. līdz 10. menstruālā cikla dienai. Izmeklējums netiek veikts grūtniecības laikā. 

Izmeklējums pieejams filiālēs