Attālinātās diagnostikas centrs

Attālinātās diagnostikas centrs

 

 

SIA “Vizuālā diagnostika” (turpmāk tekstā – VD) sadarbībā ar SIA “Veselības centrs 4” 2010.gadā ir izveidojusi Attālinātās diagnostikas centru, sniedzot saviem pacientiem iespēju konsultēties ar Latvijā vadošajiem nozares speciālistiem rentgendiagnostikas, datortomogrāfijas, magnētiskās rezonanses un mamogrāfijas izmeklējumos, nodrošinot attēlu informatīvo apstrādi un nepieciešamo slēdzienu sniegšanu citām ārstniecības iestādēm.

VD Attālinātās diagnostikas centrs savu pacientu izmeklēšanā izmanto Siemens un GE darba stacijas, kas ir speciāli izstrādātas, lai optimizētu radiologu diagnostu darba efektivitāti un nodrošinātu izteiktu izmeklējumu attēlu kvalitāti. Iekārtas izceļas ar mūsdienīgu 64 bitu tehnoloģiju četrkodolu procesoru, kas nodrošina daudzmodalitātes attēlu pārskata, salīdzināšanas un apstrādes metodes. GE AW VolumeShare 5 darba stacijas nodrošina virkni automatizētu funkciju, kas optimizē radiologu darba efektivitāti un ātrumu, ļaujot piekļūt pacientu izmeklējumiem 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā. Darba stacija sniedz iespēju filtrēt pacientus pēc radiologa diagnosta un referējošā ārsta vārda, uzvārda, datuma, izmeklējuma laika, pievienošanas numura, statusa vai apraksta. Tāpat, darba stacijas funkcionalitāte nodrošina dinamisku pacientu datu apstrādi, saglabājot tos sistēmā un sniedzot iespēju ārstiem savstarpēji sastrādāties, nododot pacienta datus tālākiem izmeklējumiem. Turklāt VolumeShare 5 iegaumē ikvienu darba stacijas darbības funkciju, nosakot jebkuru lietojumprogrammas lietošanas gadījumu, nodrošinot rūpīgu pacientu datu aizsardzību.

Kopā ar jaunākajām diagnostiskās radioloģijas iekārtām VD ir modernizējusi attēlu apstrādes sistēmu Siemens Syngo.via un papildinājusi tās komplektāciju ar kardioloģijas un likvora dinamikas izmeklējumu apstrādes programmām. Syngo.via ir pieejamas jaunākās tehnoloģijas anatomiskās orientācijas atpazīšanai – automātiska mugurkaula skriemeļu un ribu marķēšana, ievērojami uzlabojot diagnostisko kvalitāti un samazinot kļūdu iespējas attālinātajos aprakstos. Programmatūra ļauj no arhīvā esošajiem izmeklējuma datiem veidot multiplanārās rekonstrukcijas (MPR) un telpiskos attēlus (VRT) lietotāja izvēlētajā veidā. Šī funkcionalitāte ļauj papildus standartizētām izmeklēšanas metodikām izveidot arī individuālus lietotāja iestatījumus. Sistēma ir integrēta visās VD radioloģisko izmeklējumu iekārtās, nodrošinot pat diagnostiski specifisku attēlu kvalitāti.