Datortomogrāfija

Vizuālā diagnostika - Datortomogrāfija
Computed tomography
Vizuālā diagnostika - Datortomogrāfija

SIA “Vizuālā diagnostika” nodrošina datortomogrāfijas (DT) izmeklējumus, izmantojot Siemens un GE Healthcare datortomogrāfus, kas pacientiem piedāvā izteikti kvalitatīvu attēlu pārskata, salīdzināšanas un apstrādes metodes. 

Datortomogrāfija ir plaši pieejama diagnostiskās radioloģijas izmeklēšanas metode, kurā, tāpat kā parastā rentgenogrāfijā, tiek izmantots rentgena starojums. DT atšķiras ar to, ka izmeklējuma laikā tiek iegūti vairāki ķermeņa daļu attēli šķērsgriezumā. Tiek veikta multiplanāra attēlu apstrāde (attēlu apstrāde vairākās plaknēs), iegūstot maksimālu informāciju par izmeklējamo ķermeņa daļu. Pie krūšu kurvja, vēdera dobuma un mazā iegurņa izmeklējumiem nepieciešams ievadīt vēnā kontrastvielu, tāpēc pirms izmeklējuma pacientam ir jānosaka kreatinīna līmeni asinīs un glomerulu filtrācijas ātrums jeb nieru funkcionalitāte, kas ir īpaši būtiski, jo vēnā ievadītā kontrastviela no organisma izdalās caur nierēm.
Kontrastviela mēdz radīt blaknes, par ko pacients tiek informēts. Kontrastviela netiek ievadīta pacientiem ar alerģiju pret jodu vai pacientiem, kuriem iepriekš ir bijusi alerģija uz šādu intravenozo kontrastvielu. 

DT ir pieejama pacientiem ar metāliskiem implantiem, jo tiek izmantota specializēta programma, kas novērš implanta radīto attēla kropļojumu.
 

Uzzināt vairāk
  • Ko izmeklē ar datortomogrāfijas izmeklējumu?
    • Galvu, galvas smadzenes;
    • Deguna blakusdobumus;
    • Krūšu kurvja orgānus;
    • Vēdera dobuma un mazā iegurņa orgānus
    • Mugurkaulāju.

    DT ir neaizstājama politraumu izmeklējumos!
     

  • Kas jāzina pacientam pirms veikt datortomogrāfijas izmeklējumu?

    Pirms DT izmeklējuma, pacientam ir jānoņem visi metāla saturoši apģērba gabali vai rotājumi. Pirms izmeklējumiem, kuri ir saistīti ar kontrastvielas ievadīšanu vēnā, ieteicams neēst 3 – 4 stundas.


    Veicot DT izmeklējumu, pacients tiek noguldīts uz speciāla galda, ap kuru izmeklēšanas laikā rotē rentgenspuldze. Izmeklēšana pacientam nav sāpīga un nepatīkama. 

Izmeklējums pieejams filiālēs