Mamogrāfija ir piena dziedzeru rentgenizmeklējums, kas ļauj izmeklēt krūtis atšķirīgās pozīcijās, tādā veidā iegūstot pilnīgus datus par pacientes krūšu veselību. Mamogrāfija ir uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm krūts vēža un citu krūts problēmu diagnostikā. Ar mamogrāfijas metodi ir iespējams diagnosticēt audzējus, kad tie vēl ir nelieli un nav jūtami. Sākumstadijā pastāv iespēja tos relatīvi viegli ārstēt, tādēļ ir ļoti svarīgi vēzi atklāt savlaicīgi.
Uzzināt vairāk
- Mamogrāfija
- Kas jāzina pacientam nākot uz mamogrāfijas izmeklējumu?
MG pārbaudes laikā mamogrāfs saspiež krūti, lai iegūtu kvalitatīvu rentgena attēlu, tāpēc izmeklējums pacientam var radīt nelielu, īslaicīgu diskomfortu.
Mamogrāfijas izmeklējumu ir ieteicams veikt laikā no 5. līdz 10. menstruālā cikla dienai. Izmeklējums netiek veikts grūtniecības laikā.
-
- Datortomogrāfija
Datortomogrāfija ir plaši pieejama diagnostiskās radioloģijas izmeklēšanas metode, kurā, tāpat kā parastā rentgenogrāfijā, tiek izmantots rentgena starojums. DT atšķiras ar to, ka izmeklējuma laikā tiek iegūti vairāki ķermeņa daļu attēli šķērsgriezumā. Tiek veikta multiplanāra attēlu apstrāde (attēlu apstrāde vairākās plaknēs), iegūstot maksimālu informāciju par izmeklējamo ķermeņa daļu. Pie krūšu kurvja, vēdera dobuma un mazā iegurņa izmeklējumiem nepieciešams ievadīt vēnā kontrastvielu, tāpēc pirms izmeklējuma pacientam ir jānosaka kreatinīna līmeni asinīs un glomerulu filtrācijas ātrums jeb nieru funkcionalitāte, kas ir īpaši būtiski, jo vēnā ievadītā kontrastviela no organisma izdalās caur nierēm.
Kontrastviela mēdz radīt blaknes, par ko pacients tiek informēts. Kontrastviela netiek ievadīta pacientiem ar alerģiju pret jodu vai pacientiem, kuriem iepriekš ir bijusi alerģija uz šādu intravenozo kontrastvielu.
DT ir pieejama pacientiem ar metāliskiem implantiem, jo tiek izmantota specializēta programma, kas novērš implanta radīto attēla kropļojumu.
- Ko izmeklē ar datortomogrāfijas izmeklējumu?
- Galvu, galvas smadzenes;
- Deguna blakusdobumus;
- Krūšu kurvja orgānus;
- Vēdera dobuma un mazā iegurņa orgānus
- Mugurkaulāju.
DT ir neaizstājama politraumu izmeklējumos!
- Kas jāzina pacientam pirms veikt datortomogrāfijas izmeklējumu?
Pirms DT izmeklējuma, pacientam ir jānoņem visi metāla saturoši apģērba gabali vai rotājumi. Pirms izmeklējumiem, kuri ir saistīti ar kontrastvielas ievadīšanu vēnā, ieteicams neēst 3 – 4 stundas.
Veicot DT izmeklējumu, pacients tiek noguldīts uz speciāla galda, ap kuru izmeklēšanas laikā rotē rentgenspuldze. Izmeklēšana pacientam nav sāpīga un nepatīkama.
-
- Magnētiskā rezonanse
MR ir viena no precīzākajām diagnostikas metodēm, kas attēla iegūšanai izmanto magnētisko lauku un radiofrekvences viļņu impulsus. Ar MR palīdzību ir iespējams ne vien diagnosticēt pacienta centrālo nervu sistēmu, galvas un muguras smadzenes, kaulu un locītavu sistēmas, mīkstos audus un grūtnieces intrauterīno augli*, bet arī vizualizēt locītavu saites, skrimšļaudus, meniskus, un iegūt ļoti detalizētu un precīzu informāciju, ko nevar panākt ar citām metodēm.
Īpašu informāciju MR sniedz onkoloģijas pacientiem, veicot visa ķermeņa MR difūzijas skrīninga izmeklējumu*, kas ļauj noteikt pat vissīkākos perēkļus jebkurā organisma vietā, tādā veidā izslēdzot, konkretizējot vai apstiprinot diagnozi.* MR izmeklējumu grūtnieces intrauterīnajam auglim un visa ķermeņa MR difūzijas skrīninga izmeklējumu ir iespējams veikt tikai SIA “Vizuālā diagnostika” Magnētiskās rezonanses kabinetā Rīgā, Grebenščikova ielā 1 (SIA “Diagnostikas centrs” telpās).
- Kas jāzina pacientam pirms veikt magnētiskās rezonanses izmeklējumu?
MR ir pacienta veselībai pilnīgi nekaitīga izmeklēšanas metode, kas parasti nav pacientam sāpīga vai nepatīkama. Jutīgākiem pacientiem diskomfortu var izraisīt atrašanās iekārtas atvērumā vai iekārtas izraisītie trokšņi**. Izmeklējums tiek veikts no 20 minūtēm līdz pusotrai stundai, atkarībā no izmeklējamās ķermeņa daļas.
Pirms MR izmeklēšanas pacientam nav diētas ierobežojumu, ja nav norādīts citādāk. Pirms izmeklējuma, pacientam ir jānoņem visi metālu saturoši apģērba gabali un rotājumi, kā arī jāizņem no kabatām atslēgas, monētas un bankas kartes (magnēts neatgriezeniski sabojā to magnētisko josliņu), kā arī mobilos telefonus. Ja pacienta profesija ir saistīta ar metāla apstrādi, pirms izmeklējuma viņam par to jābrīdina ārstniecības iestādes personāls.
Sievietēm pirms izmeklējuma vēlams nelietot skropstu tušu, acu ēnas un matu laku, jo tas var traucēt kvalitatīva attēla iegūšanu.**SIA “Vizuālā diagnostika” filiālēs Rīgā ir pieejama MR iekārta ar palielinātu atvērumu, rūpējoties par pacientiem ar klaustrafobiskiem simptomiem un lieko svaru.
- Kad pacients nedrīkst veikt MR izmeklējumu?
MR izmeklējumu nedrīkst veikt pacienti ar:
- Metāla implantiem (skavas, mākslīgās vārstules, skrūves, plāksnes);
- Kardio stimulatoru;
- Sadzīves traumu rezultātā inkorporētiem svešķermeņiem (šķembām, lodēm u.c.);
- Grūtniecību līdz 12 grūtniecības nedēļai, izņemot pie vitālām indikācijām;
- Nekontaktējamu stāvokli, kam nepieciešama vispārējā narkoze.
-
- Doplerogrāfija
Doplerogrāfija ir asinsvadu izmeklēšana ar ultraskaņu, kuras laikā ar ultrasonogrāfijas iekārtu iegūst asinsvadu attēlus, reģistrē asins plūsmas virzienu un ātrumu. Doplerogrāfijas izmeklējums ļauj noteikt asinsvados radušās pārmaiņas un izvērtēt pacienta ārstēšanas rezultātus. Ar izmeklējuma palīdzību ārstam ir iespēja izmeklēt galvas un kakla asinsvadus, precīzi nosakot asinsrites traucējumus un to pakāpi.
- Kas jāzina pacientam pirms veikt doplerogrāfijas izmeklējumu?
Dodoties uz doplerogrāfijas izmeklējumu, īpaša sagatavošanās nav nepieciešama. Izmeklējums ir nesāpīgs un veselībai nekaitīgs, kā arī tam nav vecuma ierobežojuma.
-
- Ehokardiogrāfija
Ehokardiogrāfija ir sirds izmeklēšanas un diagnostikas metode, kuras pamatā ir sirds kustīgo struktūru ultraskaņas atstarojošo signālu reģistrācija. Izmeklējums ārstam sniedz iespēju noteikt pacienta sirds anatomisko struktūru, kambaru un priekškambaru izmērus, sirds sieniņu biezumu, izvērtēt sirds vārstuļu un sirds muskuļa funkcionālo stāvokli, kā arī noteikt rētu vai trombu esamību pēc sirds infarkta. EhoKG var noteikt sirds asins plūsmas ātrumu un virzienu, un palīdzēt noteikt tās novirzes no normas, kas pacientam ir bīstamas, bet ilgstoši neizraisa sūdzības.
Ir būtiski būt zinošam par sirds un asinsvadu slimību simptomiem un prast atpazīt dzīvībai bīstamas situācijas, lai saprastu, kad ir nepieciešams veikt sirds pārbaudi un kad nekavējoties jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība.- Kādā situācijā būtu ieteicams veikt EhoKG izmeklējumu?
- Ja ir sāpes sirds apvidū;
- Ja ir paaugstināts asinsspiediens;
- Ja ir sūdzības par sirdsdarbības ritmu;
- Ja ir izmainīti sirds toņi vai izklausīts troksnis sirdī;
- Ja ir ģīboņi un/vai elpas trūkums;
- Ja ir paaugstināts holesterīna līmenis;
- Ja ir samazināts skābekļa daudzums asinīs vai arī āda un gļotāda ir zilganā nokrāsā;
- Ja ir lietoti ķīmijterapijas medikamenti vai citi medikamenti, kas ietekmē sirds funkcionētspēju;
- Ja ir nepieciešams izvērtēt sirds funkciju rādītājus pēc miokardīta un endokardīta (iekaisuma procesi sirdī).
- Kas jāzina pacientam pirms veikt EhoKG izmeklējumu?
EhoKG izmeklējums ir nesāpīgs un pilnīgi nekaitīgs pacienta veselībai (netiek izmantots jonizējošais starojums), to var veikt arī bērniem un grūtniecēm. Pacientam nav nepieciešama speciāla sagatavošanās. Izmeklējums ilgst 15 – 20 minūtes.
Izmeklējuma laikā pacientam ir jānoguļas uz kušetes uz muguras vai kreisā sāna, no drēbēm jāatbrīvo krūšu kurvis, kur tam novieto ar gēlu ieziestu uztvērēju, kurš ar ultraskaņas palīdzību veido kustīgus sirds attēlus ekrānā.
-
- Ultrasonogrāfija
Ultrasonogrāfija ir vizuālās diagnostikas izmeklējums, ar kura palīdzību ir iespējams noteikt orgānu un mīksto audu struktūru. USG attēla iegūšanai izmanto augstas frekvences skaņu viļņus jeb ultraskaņu, kas spēj atšķirīgi atstaroties no orgāniem un audiem. Ultrasonogrāfijas priekšrocība ir tās nekaitīgums, nesāpīgums un faktors, ka izmeklējumu iespējams veikt salīdzinoši ātri. Nekaitīguma dēļ to ir iespējams atkārtot neierobežotu skaitu reižu. USG izmeklējumi bez riska ir veicami arī grūtniecēm.
- Kas jāzina pacientam pirms veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu?
Pirms USG izmeklējuma pacientam ir ieteicams konsultēties ar ārstu. Pirms vēdera dobuma orgānu USG izmeklējuma vēlams 4 – 5 stundas neēst.
- Ko ir iespējams pārbaudīt ar USG izmeklējumu?
- Vēdera dobuma orgānus, t..sk. nieres un urīnceļus (Aizpute, Kuldīga);
- Vairogdziedzeri (Aizpute, Kuldīga);
- Kakla limfmezglus un siekalu dziedzerus (tikai bērniem Kuldīga, Aizpute);
- Piena dziedzerus;
- Muskuļus un locītavas;
- Mazā iegurņa orgānus (priekšdziedzerus vīriešiem un sieviešu reproduktīvos orgānus - dzemdi, olnīcas) (Kuldīga);
- Augļa izmeklēšana grūtniecēm (Kuldīga).
-
- Holtera monitorēšana
Holtera monitorēšana ir 18 līdz 24 stundu EKG pieraksts, kas tiek veikts, lai novērtētu pacienta sirds ritma traucējumus. Izmeklējums tiek veikts gan gados jauniem pacientiem, kuriem var būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, gan arī gados vecākiem pacientiem ar sirds slimību vēsturi (palīdz noteikt stenokardijas gadījumus, kā arī vienlaikus atklāt asimptomātiskās išēmijas epizodes). Izmeklējums var būt noderīgs arī gadījumos, ja pacients sūdzas par galvas reiboni vai ģīboni. Šādos gadījumos 18 – 24 stundu elektrokardiogrāfijas pieraksts palīdz atšķirt sirds ritma pataloģiju no galvas smadzeņu apasiņošanas traucējumiem.
- Kā notiek Holtera monitorēšana?
Lai veiktu monitorēšanu, pacientam pie krūtīm tiek piestiprināti elektrodi, kurus saslēdz ar nelielu EKG pieraksta iekārtu. Monitorēšanas laikā pacients veic atzīmes par pašsajūtu un novērotajiem simptomiem, kas parādās fizisku aktivitāšu rezultātā. Veiktie novērojumi sniedz ārstam iespēju analizēt iegūtos datus un noteikt sirdsdarbības ritma traucējumus vai citas sirds slimības.
Elektrodi un EKG pieraksta iekārta ir ērti piestiprināma zem apģērba un ir viegli lietojama, netraucējot pacienta ikdienas aktivitātēm.
- Kas jāzina pacientam pirms veikt Holtera monitorēšanu?
Pirms Holtera monitorēšanas nav nepieciešama speciāla sagatavošanas, tomēr pirms monitorēšanas uzsākšanas un tās laikā, pacientam nav ieteicams lietot kafiju, alkoholiskos dzērienus vai izsmēķēt lielu daudzumu cigarešu, jo tas var ietekmēt pacienta sirds darbību monitorēšanas laikā, kā rezultātā izmeklējuma rezultāti var tikt neprecīzi interpretēti.
-
- Elektrokardiogrāfija
Elektrokardiogrāfija ir diagnostikas izmeklējums, kurā tiek reģistrēts un grafiski attēlots sirds elektriskais potenciāls, kas rodas sirds darbības laikā. EKG pierakts sniedz ārstam iespēju iegūt nozīmīgu informāciju par pacienta sirds darbības ritma traucējumiem, novērtēt sirds muskuļa trofikas stāvokli utt..
- Kā norisinās EKG izmeklējums?
EKG izmeklējums miera stāvoklī tiek veikts ar digitālu iekārtu, kas ļauj ātri un ērti veikt sirds funkcionālā stāvokļa pārbaudi, elektroniski to apskatīt un arhivēt. Iespējams, pēc ārsta norādēm, uz brīdi pacientam var būt jāaiztur elpa.
Pirms EKG veikšanas nav nepieciešama speciāla sagatavošanas, tomēr pirms izmeklējuma, pacientam nav ieteicams lietot kafiju, alkoholiskos dzērienus vai izsmēķēt lielu daudzumu cigarešu, jo tas var ietekmēt pacienta sirds darbību izmeklējuma laikā, kā rezultātā izmeklējuma rezultāti var tikt neprecīzi interpretēti.
Izmeklēšanas procedūra ir nesāpīga un veselībai nekaitīga, tai nav vecuma ierobežojuma. Izmeklējumu var veikt arī bērni, grūtnieces, barojošās māmiņas un jaundzimušie.
- Kādos gadījumos pacientam būtu ieteicams veikt EKG izmeklējumu?
- Profilaktiska EKG un skrīninga EKG sirds asinsvadu sistēmas pataloģijas atklāšanai;
- Pacientam ir novērojamas sāpes sirds apvidū un/vai elpas trūkums;
- Pacientam ir sūdzības par sirds aritmiju, sirdsklauvēm;
- Pirms jebkuras ķirurģiskas operācijas un citas medicīniskas iejaukšanas;
- Citu orgānu slimības, kas var komplicēties ar sirds un asinsvadu slimībām;
- Arodizmeklējums augsta riska profesiju pārstāvjiem.
-
- Rentgenogrāfija
Rentgenogrāfija ir diagnostikas metode, kurā, izmantojot rentgena spuldzes radīto starojumu, tiek iegūti izmeklējamās ķermeņa daļas attēli jeb rentgenogramma. Ar rentgenogrāfijas izmeklējuma palīdzību ir iespēja izmeklēt galvaskausa un sejas kaulus; mugurkaula kakla, krūšu un jostas daļas kaulus, astes kaulu, iegurņa kaulu, kāju un roku kaulus, kā arī ir iespējas redzēt krūšu kurvja orgānus.
- Kas jāzina pacientam pirms veikt rentgenogrāfijas izmeklējumu?
Dodoties uz rentgenogrāfijas izmeklējumu īpaša sagatavošanās nav nepieciešama. Izmeklēšanas procedūra ir nesāpīga un veselībai nekaitīga, tai nav vecuma ierobežojuma.
-
- RELAKSĒJOŠA SEJAS UN DEKOLTĒ MASĀŽA AR IEVADPROCEDŪRU
Sejas, kakla un dekoltē ādas attīrīšanai, mitrināšanai un ādas pH līmeņa normalizēšanai.
Procedūrā iekļauts pīlings, maska atbilstoši ādas tipam un stāvoklim. - SEJAS MEHĀNISKĀ TĪRĪŠANA AR DIMANTU MIKRODERMABRĀZIJU
Sejas, kakla un dekoltē ādas virsējās kārtas slīpēšana ar dimanta uzgaļiem. Procedūras laikā tiek noņemts epidermas raga kārtas slānis vienlaicīgi, veicinot ādas atjaunošanās procesus. Mikrodermabrāzija piemērota īpaši netīras un taukainas ādas gadījumā, piņņu un pēcpiņņu apstrādei, rētu, pigmentplankumu apstrādei un mīmisko krunciņu dziļuma samazināšanai.
Procedūras gaita un kosmētisko līdzekļu pielietojums atkarīgs no sejas ādas tipa un stāvokļa. - SEJAS DZIĻĀ TĪRĪŠANA
Procedūras laikā āda tiek attīrīta no netīrumiem, atmirušajām virsējās ādas slāņa ragveida šūnām, ādas taukiem, tauku dziedzeru aizsprostojumiem, kā arī komedoniem (aizsprostotās poras).
Procedūrā iekļauta tīrīšana ar augļskābēm vai ķīmisko pīlingu. Pēc nepieciešamības var tikt pielietots ultraskaņas pīlings vai darsonvāls.
Ultraskaņas pīlings - attīra poras un noņem lieko sebumu (taukainību). Darsonvalizācija ir ādas problēmu risināšanai, ja ir problemātiska āda ar tieksmi uz izsitumiem, pinnēm, akne. Darsonvāla procedūra: nomierina ādas nervus, paātrina asinsriti un uzlabo vielmaiņu, sašaurina poras, mazina iekaisumu, piemīt antibakteriāla iedarbība.
Procedūras gaita un kosmētisko līdzekļu pielietojums atkarīgs no sejas ādas tipa un stāvokļa.
- SEJAS TĪRĪŠANA PUSAUDŽIEM
Procedūra piemērota pusaudžiem, kuri cieš no pārmērīgas sebuma (tauku) izdalīšanās, kā rezultātā tiek aizsprostotas poras, veidojot pinnes.
Procedūras laikā āda tiek attīrīta no netīrumiem, atmirušajām virsējās ādas slāņa ragveida šūnām, ādas taukiem, tauku dziedzeru aizsprostojumiem, kā arī komedoniem (aizsprostotās poras).
Pēc nepieciešamības var tikt pielietots vai darsonvāls.
- AKTĪVO VIELU IEVADĪŠANA AR ELEKTROPORĀCIJU
Elektroporāciju sauc arī par „bezadatu mezoterapiju”, ar kuras palīdzību bez jebkādiem ādas bojājumiem tiek ievadītas lielmolekulāras bioloģiski aktīvas vielas dziļākajos ādas slāņos, nekā tas bija iespējams līdz šim ar jonoforēzi vai ultraskaņu. Metodes pamatā impulsu elektroterapijas metode.
Procedūras rezultāti: bez sāpēm un blaknēm, tūlītēji redzami un ilgtspējīgi ādas kvalitātes uzlabojumi, jauneklīgāks izskats, veselīgāka un viendabīgāka āda, efektīva krunciņu izlīdzināšana. Procedūru var veikt kā vienreizēju ekspress procedūru tūlītējai ādas stāvokļa uzlabošanai pirms svarīga pasākuma vai vispārējai ādas stāvokļa uzlabošanai kursa veidā. Kurss: 1x nedēļā, 4-6x kopā.
KONTRINDIKĀCIJAS:
- Epilepsija
- Onkoloģiskas saslimšanas
- Iekaisīgi procesi ādā, ādas bojājumi
- Infekcijas un vīrusu saslimšanas, paaugstināta ķermeņa temperatūra
- Sirds un nieru hroniska mazspēja
- Psihiska labilitāte
- Grūtniecība
- Metāla priekšmetu klātesamība
- Individuāla elektriskās strāvas nepanesamība
- MIKRODERMABRĀZIJA + ELEKTROPORĀCIJA
Procedūras laikā tiek noņemts epidermas raga kārtas slānis ar dimantu mikrodermabrāziju, vienlaicīgi, veicinot ādas atjaunošanās procesus, ādas toņa izlīdzināšanu, dziļu ādas mitrināšanu un barošanu, krunciņu mazināšanai ar elektroporāciju.
- MIKROSTRĀVAS TERAPIJA
Procedūrā tiek pielietota strāva ar zemu frekvenci un zemu intensitāti. Mikrostrāva stimulē nervu impulsus, lai atjaunotu fizioloģiskos procesus audos. Procedūras rezultātā uzlabojas ādas mikrocirkulācija, barošanas un skābekļa apgādes funkcija, tiek stimulēti fibroblasti, kas uzlabo un atjauno ādas kvalitāti ilgtermiņā. Procedūra ir sadalīta 4 fāzēs un katrā fāzē tiek pielietots cits strāvas režīms. Procedūra nav sāpīga. Pēc procedūras āda kļūst mitrāka, tonizētāka, smalkās grumbiņas samazinās.
Kurss: vidēji 2x nedēļā 6-8 x kopā
INDIKĀCIJAS:
- Tūskaina āda
- Deformējošais sejas ādas tips
- Tumši loki zem acīm
- Pelēka sejas āda, smēķētāji
- Kuperoze
- Taukaina āda
- Pigmentācija
- Rehabilitācija pēc plastiskās ķirurģijas
- Pēc lāzerslīpēšanas
KONTRINDIKĀCIJAS:
- Onkoloģija
- Grūtniecība un laktācijas periods
- Kardiostimulators, metāla klātbūtne stimulācijas zonā
- Epilepsija
- Iekaisumi, ādas bojājumi, traumas
- Paaugstināta ķermeņa temperatūra
- RETINOLA PĪLINGA PROCEDŪRA
Retinola pīlinga iedarbība ir vērsta uz spēcīgu ādas stimulāciju. Retinols (vitamīns A) sniedz klīniski pierādītu efektu pigmentācijas gadījumā, uzlabo un paātrina ādas virsējā slāņa šūnu atjaunošanos procesus. Rezultātā notiek diezgan ātra un redzama pigmentu gaišināšana. Pīlings iedarbojas uz plānām un vidējām krunkām – samazina krunku dziļumu. Uzlabojas ādas virsējā slāņa spēja noturēt mitrumu. Pateicoties ādas virsējā slāņa atjaunošanas paātrināšanai, samazinās ādas sausums. Aknes gadījumā, hroniskam ādas iekaisumam, ātri samazinās arī ādas taukainība.
Kontrindikācijas:
- Iekaisuma procesi
- Paaugstināta temperatūra
- Grūtniecība, laktācijas periods
- Infekcijas (herpes)
- MIKROADATU TERAPIJA AR DERMAPEN
Dermapen ir mikroadatu mezoterapija ādas uzlabošanai. Procedūras laikā ar mikroadatas aparāta palīdzību ādā tiek ievadītas zāles (vitamīni, mikroelementi, hialuronskābe) 0,25-2,5 mm dziļumā (individuāli izvēlēti klientam). Preparātu sastāvā esošās aktīvās vielas veicina reģenerācijas procesus – notiek aktīva fibroblastu, kolagēna un elastīna sintēze. Dermapena procedūrām ir ilgstošs efekts – ādas stāvokļa uzlabošanās turpinās arī pēc procedūras. Procedūras ar Dermapen ir piemērotas arī īpaši jutīgām ārstēšanas zonām – ādai ap acīm un lūpām.
Procedūras efekts:
- spēcīga atjaunojoša iedarbība;
- ādas mitruma līmeņa atjaunošana;
- smalko grumbu samazināšana;
- sejas ovāla nostiprināšana;
- aknes rētas samazināšana.
Kontrindikācijas Dermapen procedūrai:
- paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no palīgvielām;
- infekcija injekcijas vietā;
- grūtniecība, laktācija;
- onkoloģiskās saslimšanas.
- MEZOTERAPIJA
Par mezoterapijas būtisku priekšrocību var uzskatīt iespēju veikt individuālu komponentu atlasi, kuri tiks ievadīti ādas dziļākajos slāņos, kā arī iespēja izvēlēties šo vielu dažādas ievadīšanas tehnikas ādā. Mezoterapijas paveids ir biorevitalizācijas procedūra – hialurona skābes šķīduma ievadīšana ādā kopā ar vitamīniem un aminoskābēm. Mezoterapiju pielieto dažādu estētisko problēmu novēršanai – ādas šūnu pašatjaunošanās stimulācijai, panākot ādas struktūras, elastības un tonusa uzlabošanos. Mezoterapija izlīdzina un mazina krunciņas, novērš tūsku, nostiprina sejas ovālu, kakla un dekoltē zonu. Veicot mezoterapijas procedūras, tiek izmantoti visdrošākie preparāti : RRS, Apriline un citi.
Indikācijas mezoterapijas veikšanai:
• grumbas;
• novītusi, nogurušā un tvirtumu zaudējusī āda;
• zilumi zem acīm;
• “smēķētāja āda” un citas izmaiņas tās toņa krāsā;
• poraina, sausa vai taukaina āda;
• akne (gadījumā, ja nav aktīvu iekaisuma procesu);
• rētas;
• pigmenta plankumi;
• kuperoze, asinsvadu mikrocirkulācijas traucējumi;
• sejas ovāla izmaiņas, dubultzods, lokālie tauku noguldījumi. - BIOREVITALIZĀCIJA
Biorevitalizācija ir efektīvākais un mūsdienīgākais veids kā palielināt hialuronskābes daudzumu ādā. Ar injekciju palīdzību ādā tiek ievadīta dabīga, attīrīta hialuronskābe, atjaunojot dermas ūdens līdzsvaru, tiek stimulēta kolagēna un elastāna sintēze, uzlabojas ādas vielmaiņa, atjaunojas imūnā aizsardzība. Biorevitalizācijas ir piemērota dehidrētas, blāvas ādas gadījumā, parādoties pirmajām novecošanās pazīmēm (sausums, krunciņas, pigmentācija), pirms vasaras sezonas (sagatavojoties intensīvākam UV starojumam vidē), kā arī pēc ādas lāzerslīpēšanas, plastikas operācijām, ķīmiskā pīlinga.
Veicot biorevitalizācijas procedūras, tiek izmantoti visdrošākie preparāti : Neauvia, Hyal-System, RRS un citi.
Ieguvumi:
- veselīga, dziļi mitrināta āda;
- uzlabots ādas tonuss;
- uzlabots sejas ovāls;
- atjaunojošs efekts.
Kursa ilgums: vidēji 3 procedūras – 1 procedūra reizi mēnesī.
Pēc procedūras pāris dienas nav vēlams apmeklēt pirti un sauļoties.Iedarbības zonas: seja, āda ap acīm, dekoltē, kakls
Ierobežojumi procedūras veikšanai:
- keloida rētu veidošanās
- vīruss (herpes), sēnītes vai bakteriālā ādas infekcija;
- grūtniecība;
- zīdīšanas periods;
- onkoloģiskas saslimšanas;
- drudzis;
- ādas saslimšanas;
- brūces apstrādājamās zonās.
- MUGURAS TĪRĪŠANA
Procedūra paredzēta problemātiskas muguras ādas kopšanai. Procedūrā iekļauts pīlings, manuālā tīrīšana, darsonvalizācija.
- AĻĢU APLIKĀCIJAS augšstilbi, sēžamzona, gurni, vēders
Jūras aļģei piemīt unikāla saderība ar ādu, jo bioloģiskā sastāva ziņā tā ir ļoti līdzīga cilvēka asins plazmai. Pateicoties līdzīgajai ūdens un sāļu koncentrācijai, jūraszāļu sastāvā esošās minerālvielas un dzīvībai svarīgos elementus iespējams viegli transportēt dziļi ādas šūnās. Turklāt pareizajās devās un nevainojamā saderībā ar ādu un ķermeni.
Procedūrai piemīt detoksicējoša un remineralizējoša iedarbība, tā izcili novērš tūsku, celulītu un nostiprina ķermeņa kontūru.
Aļģes ir speciāli žāvētas un iestrādātas pulverī, sajaucot tās ar ūdeni, tiek aktivizētas aktīvās vielas. Ādas izskata uzlabojumi redzami un pašsajūta uzlabojas jau pēc 1 līdz 2 procedūrām, taču, lai efekts būtu ilglaicīgs un āda gluda ilgāku laiku, nepieciešams procedūru veikt kursa veidā.
Kursa apjoms ir no 5 līdz 10 procedūrām, atkarībā no sākotnējā ādas stāvokļa.
Lai sasniegtu maksimālu efektu no kosmētiskajiem produktiem, procedūras laikā ar aļģēm noklātās ķermeņa zonas tiek ietītas – termo efekts veicina produktu aktivizāciju un āda labāk uzsūc minerālvielas.
Procedūras gaita: problēmzonu skrubēšana ar trīs sāļu : himalaju sāls, epsoma sāls, jūras sāls skrubi, gēlu uzklāšana, aļģu aplikācijas atbilstoši ādas stāvoklim, relaksējoša pēdu vai roku, vai sejas un galvas masāža (pēc izvēles), krēma uzklāšana problēmzonās.
- MANUĀLĀ SEJAS MODELĒŠANA
Sejas mīmika ir ļoti aktīva, tomēr, lai arī šķiet, ka sejas muskuļi tiek pastāvīgi trenēti, arī tos ietekmē novecošanās – muskuļu tonuss zūd un seja sāk izskatīties vecāka. Sejas izskatu ietekmē arī tūska un traucēta asinsrite.
Manuālā sejas modelēšana ir īstais risinājums, lai bez injekcijām un ķirurģiskas iejaukšanās atgrieztu sejai jauneklīgu izskatu, panāktu liftinga efektu un profilaktiski attālinātu novecošanās pazīmes. Procedūras efektivitāte slēpjas speciālista prasmē iedarboties uz sejas audiem – masāžas laikā tiek tonizēta sejas muskulatūra, veicinātā asinsrite un limfas plūsma, kas savukārt mazina tūsku, audiem piekļūst vairāk barības vielu un skābekļa. Tas uzlabo dabīgos atjaunošanās procesus ādā. Rezultātā uzlabojas gan sejas muskuļu tonuss, gan sejas ādas izskats.
Rezultātā uzlabojas asinsrite, limfātiskā un venozā attece, ievērojami mazinās tūska sejā, jo atslābstot muskulim, uzlabojas arī visi iekšējie procesi. Izlīdzinās krunkas, paceļas sejas ovāls, uzlabojas sejas ādas krāsa un kvalitāte. Strādājot ar dubultzodu, noslīdējušiem vaigiem un deguna mutes rievu, pielietotas tiek zemādas tauku modelējošās tehnikas un limfas drenāža.
Kā darbojas manuālā sejas modelēšana?
Sejas ovāla korekcija ar masāžas palīdzību ietver darbu ar sejas un kakla muskuļiem, muskuļu fascijām (saitēm) un zemādas tauku slāni, asinsriti un limfātisko sistēmu.
Masāža iedarbojas uz sejas, kakla un plecu dziļajiem muskuļu audiem, kā arī ādu, stimulējot tās atjaunošanās procesus un uzlabojot zemādas mikrocirkulāciju.
Pastāvīgi rūpējoties par sejas stāvokli ar masāžas palīdzību, novecošanās pazīmes iespējams ilgstoši attālināt bez estētisko injekciju vai plastikas ķirurģijas palīdzības.
Manuālā sejas modelēšana:
- uzlabo sejas ovālu;
- samazina pietūkumu;
- stimulē kolagēna un elastīna sintēzi ādā;
- novērš mīmikas muskuļu sasprindzinājumu;
- uzlabo ādas tonusu un asinsriti;
- uzlabo muskuļu elasticitāti;
- uzlabo audu apgādu ar skābekli
- novērš zobu griešanu jeb bruksismu.
Iedarbības zonas: seja, pleci, kakls.
Kursa ilgums: Procedūra ilgst 50-90 min. Masāžu ieteicams veikt kursa veidā 4-6 reizes mēnesī (ar nedēļas intervālu). Rezultāta noturīgumam speciālisti rekomendē veikt uzturošo procedūru 1-2x mēnesī.
Kontrindikācijas:
- ādas infekcija un alerģiski izsitumu (ekzēma, herpes u.c.);
- ādas defekti;
- aizdomīgi/nelabvēlīgi ādas veidojumi, kārpas;
- sirds un asinsvadu slimības;
- onkoloģija.
- KLASISKĀ MUGURAS MASĀŽA
Masāža ir viens no senākajiem ārstniecības veidiem, kas ar pieskāriena palīdzību vairo veselību un dzīvesprieku. Masāža ir noderīga daudzu slimību profilaksē un ārstēšanā, tā iedarbojas uz organisma sistēmām atsevišķi, kā arī uz visu ķermeni kopumā.
Ieguvumi:
- uzlabota nervu sistēmas darbība;
- uzlabota ādas apasiņošana;
- tiek atslābināti noguruši un pārslogoti muskuļi;
- mazinātas sāpes;
- uzlaboti šūnu vielmaiņas procesi un limfas attece;
- labvēlīga ietekme uz mugurkaula, locītavu un saišu sistēmām.
Kontrindikācijas:
- grūtniecība;
- progresējoša glaukoma;
- sirds un asinsvadu slimības;
- akūtas dermatoloģiskas slimības;
- drudzis, paaugstināta ķermeņa temperatūra;
- vēnu varikoze;
- hemofilija;
- onkoloģija.
- KLASISKĀ MUGURAS UN GALVAS MASĀŽA
Galvas masāža ir tehnika, kurā tiek stimulēta galvas āda un muskuļi, lai radītu relaksāciju un uzlabotu asinsriti galvas rajonā. Šī veida masāža ir populāra daudzās kultūrās un tiek praktizēta kā relaksācijas metode, kā arī kā veids, kā mazināt stresu un uzlabot vispārējo labsajūtu.
Galvas masāžas priekšrocības:
- Relaksācija: Galvas masāža var palīdzēt atbrīvoties no stresa un uzlabot relaksāciju, jo tā atslābina muskuļus un veicina labu asinsriti.
- Migrēnas un galvassāpju mazināšana: Dažiem cilvēkiem galvas masāža var palīdzēt samazināt migrēnas vai citu veidu galvassāpes, mazinot muskuļu spriedzi un uzlabojot asins plūsmu.
- Uzlabota asinsriti: Stimulējot galvas ādu un muskuļus, galvas masāža var palīdzēt uzlabot asinsriti galvas rajonā, nodrošinot labāku uzturu audiem un toksīnu izvadīšanu.
- Mazāks stresu un miega traucējumi: Regulāra galvas masāža var palīdzēt mazināt stresu, uzlabot miegu un mazināt miega traucējumus.
- Matu veselības uzlabošana: Galvas masāža veicina matu saknēs esošo folikulu stimulāciju, uzlabo asinsriti galvas ādā un var palīdzēt veicināt veselīgus matu augšanu.
Muguras masāža ir viena no visbiežāk praktizētajām masāžas formām, kas tiek veikta, lai mazinātu muskuļu spriedzi, stresu, uzlabotu asinsriti un veicinātu vispārēju labsajūtu.
Muguras masāžas priekšrocības:
- Muskuļu atslābināšana: Masāža palīdz atbrīvoties no muskuļu spriedzes un spazmām, veicinot to atslābināšanos un mazinot sāpes.
- Stresa mazināšana: Muguras masāža var mazināt stresu un palīdzēt relaksēties. Tā stimulē nervu sistēmu un veicina endorfīnu, "laimes hormonu", izdalīšanos, kas var uzlabot garastāvokli.
- Uzlabota asinsriti: Masāža uzlabo asinsriti, nodrošinot labāku audu apasiņošanu un toksīnu izvadīšanu no organisma. Tā var palīdzēt arī mazināt iekaisumu un paātrināt atveseļošanos.
- Miega uzlabošana: Muguras masāža var veicināt labāku miegu, jo tā atslābina muskuļus un mazina stresu. Tā var būt īpaši noderīgi tiem, kas cieš no miega traucējumiem.
- Vispārējs labsajūta: Muguras masāža var radīt kopēju relaksācijas sajūtu un uzlabot vispārējo labsajūtu. Tā palīdz atbrīvoties no uzkrātām emocionālām un fiziskām spriedzēm.
- VISPĀRĒJĀ KLASISKĀ ĶERMEŅA MASĀŽA 60/90 MIN 35/45€
- ĶERMEŅA VAKUUMMASĀŽA
Procedūras pamatprincips – spiediena maiņa iedarbojas uz mīkstajiem audiem. Vakuummasāža uzlabo ādas tonusu, veicina saistaudu formēšanu, uzlabo limfas atteci. Procedūra piemērota arī rehabilitācijas periodā pēc ķermeņa plastiskas ķirurģijas (tauku atsūkšanas un vēdera plastika), kā arī sasprindzinātu muskuļu un kāju tūskas gadījumos.
Ieguvumi:
- uzlabots ādas tonuss;
- uzlabota asinsrite un limfas cirkulācija;
- samazinās zemādas tauku slānis;
- samazinās celulīts un tūska.
Ierobežojumi procedūras veikšanai:
- vēnu varikoze/tromboze;
- vaļējas brūces;
- lokālas ādas infekcijas;
- onkoloģiskas slimības.
Veicot vakuummasāžu, redzams rezultāts jau pēc 3 līdz 4 reizēm, āda paliek gludāka, tvirtāka, uzlabojas tonuss. Procedūras gaita: aktīvā gēla iemasēšana uz problēmzonām, vakuummasāža. Ieteicamais kurss ir 8 līdz 10 reizes.
- LĀZEREPILĀCIJA
Lāzers ir fokusēts gaismas stars. Lāzera viens impulss darbojas tikai sekundes tūkstošdaļu, bet tā ilgums ir pietiekams, lai gaismas enerģija tiktu pārvērsta siltumā, kas rada mata saknes termisku bojājumu. Šī siltuma iedarbība mata sakni pilnībā iznīcina. 1-2 nedēļu laikā matiņi atmirst un izkrīt, bet bojātā mata sakne pamazām uzsūcas. Lāzers iedarbojas tikai uz nobriedušām matu saknēm, tādēļ pēc 4-6 nedēļām (atkarībā no matu tipa) parādās jauni matiņi, kas lāzerepepilācijas procedūras laikā atradās miera fāzē – tie jālikvidē nākamajā lāzerepilācijas procedūrā.
Pēc katras lāzerterapijas matiņu skaits sarūk apmēram par ceturtdaļu. Ataugušie matiņi ir gaišāki, plānāki, mīkstāki, trauslāki un mazāk pamanāmi, bieži tie izkrīt pat nepamanīti. Lāzerepilācija ir vienīgā un visefektīvākā metode ieaugušo matiņu ārstēšanā un likvidēšanā.
Skaistumkopšanas un estētiskās medicīnas kabinetā Gulbenē lēzerepilācija tiek veikta ar jaunākās paaudzes Alma Beauty REMOVE™ 810 nm diožu lāzeriekārtu (AlmaLasers (Izraēla), kas atzīta par "zelta standartu" lāzerepilācijā. Procedūra ar Alma Neauty REMOVE ir droša, nesāpīga, un to var veikt jebkurā gadalaikā, neatkarīgi no saules aktivitātes.
Lāzerterapijas efekts atkarīgs no ādas un apmatojuma krāsas. Tā kā lāzera stara enerģija tiek koncentrēta uz matā esošo pigmentu melanīnu, jo tumšāki matiņi, jo labāks procedūras efekts.
Pēc lāzerepilācijas kursa iziešanas ir periods, kad matiņi neaug nemaz. Jo stabilāka hormonālā sistēma, jo ilgāks ir šis periods. Vīriešiem tas parasti ir īsāks, bet sievietēm garāks. Ilgumu ietekmē grūtniecība un bērna barošana ar krūti, hormonālās kontracepcijas lietošana, menopauze, sporta uztura bagātinātāju lietošana u.tml. Pēc šī perioda neapstrādātie matiņi pamodīsies, bet tie būs maz un plāni – pēc vienas, divām uzturošām lāzerepilācijām atkal iestāsies miera periods.
- Apstrādāt var jebkuru zonu gan sievietēm, gan vīriešiem.
- Vidēji būs nepieciešamas 5-8 procedūras.
- Nepieciešamo procedūru skaits ir ļoti individuāls - tumšākiem matiņiem būs nepieciešams mazāks lāzerepilācijas procedūru skaits. Jo matiņi ir plānāki un gaišāki, jo lielāks būs nepieciešamo procedūru skaits.
- Procedūras ķermenim veic ar 6-8 nedēļu starplaiku, bet sejai ar 4-6 nedēļu starplaiku.
- Bikini zonai tiek izmantoti vienreizlietojamie uzgaļi.
- Sejai izmantojam smalku uzgali, lai precīzāk apstrādātu grūti pieejamas zonas, piemēram, ap un starp uzacīm, ausis, nāsis.
- Procedūra ir droša, nesāpīga, un to var veikt jebkurā gadalaikā, neatkarīgi no saules aktivitātes
- Lāzerepilācija neatbrīvo no sirma apmatojuma!
Skaistumkopšanas un estētiskās medicīnas kabinetā piedāvājam veikt lāzerepilāciju šādām zonām: padusēm, bikini, kājām, rokām, roku un kāju pirkstiem, plaukstu virspusei, roku augšdelmiem un apakšdelmiem, virslūpai, zodam, žokļa līnijai, pleciem, mugurai, krustu un sēžas daļai, pēdu virsmām, matiņiem ap krūšu galiem, vēdera baltajai līnijai, sieviešu dekoltē zonai, krūšu virsmai vīriešiem.
Procedūras gaita:
Epilējamais ādas apvidus tiek sadalīts vairākos laukumos, kuriem tiek uzklāts atvēsinošs gels, tad ar apļveida kustībām lāzerepilācijas ierīce tiek virzīta pāri iezīmētajiem laukumiem līdz tiek apstrādāts viss epilējamais ādas apvidus. Visbiežāk procedūras laikā nejūt neko, daži jūt siltuma vai vieglu durstīšanas sajūtu.
Pirms procedūras:
- 4 nedēļas pirms lāzerepilācijas procedūras (kā arī to starplaikos) matiņus nedrīkst raut ar pinceti, vaksēt vai epilēt. Drīkst tikai skūt!
- 5 dienas pirms procedūras nedrīkst uzturēties saulē bez saules aizsargfiltra (SPF ≥ 30), kā arī sauļoties solārijā.
- Dienu pirms procedūras apmatojums saudzīgi jānoskuj.
Pēc procedūras:
- 5 dienas pēc lāzerepilācijas procedūras (vēlams arī to starplaikos) nedrīkst sauļoties dabīgajā saulē (vai apmeklēt solāriju) bez saules aizsargfiltra (SPF ≥ 30).
- Lai papildus nekairinātu ādu, pirmās 2-4 dienas pēc procedūras būtu jāizvairās no smagām fiziskām aktivitātēm, masāžām, karstām vannām un pirtīm.
- Līdz nākamajai procedūrai ataugušos matiņus nedrīkst vaksēt, raut ar pinceti, epilēt. Šajā periodā reto matiņu likvidēšanai jāizmanto tikai skūšanas metode.
- Nākošajā dienā drīkst atsākt lietot dekoratīvo kosmētiku, dezodorantus!
Gadījumi, kad lāzerepilāciju neveic:
- grūtniecības laikā;
- onkoloģisku saslimšanu gadījumā;
- epilepsijas slimniekiem;
- ja ir iepriekš pieredzēta keloīdu rētu veidošanās;
- ļoti trausla, sausa āda
- ja epilējamā zonā ir saules apdegums vai aktīva Herpes vīrusa infekcija;
- cilvēkiem ar asinsreces traucējumiem;
- smagu hormonālo traucējumu (nekontrolēts cukura diabēts, smagas vairogdziedzera problēmas, izteikta hiperandrogenēmija);
- dažu medikamentu, kas palielina ādas jutīgumu pret gaismu, lietošanas laikā (sintētiskie A vitamīni, atsevišķas antibiotikas
Procedūras nelabvēlīgās sekas:
- Apsārtums vai pietūkums, kas rodas 2–24 stundu laikā pēc procedūras un parasti noiet dažu dienu laikā, bet atsevišķos gadījumos var ilgt vairākas nedēļas;
- Nieze, neliela apdeguma sajūta vai sāpes (līdzīgas kā saules apdeguma gadījumā), kas rodas procedūras apgabalā 48 stundu laikā pēc procedūras;
- Procedūras apgabalā var notikt pigmentācijas izmaiņas. Hipopigmentācija vai hiperpigmentācija lielākoties rodas cilvēkiem ar IV–VI ādas tipu, kā arī gadījumos, kad procedūras apgabals ir ticis pakļauts saules staru iedarbībai 3 nedēļu laikā pirms vai pēc procedūras.
- Pastāv rētu, piemēram, palielinātu hipertrofu vai keloīdu rētu, veidošanās risks.