Pilna ķermeņa magnētiskās rezonanses skrīnings

bilde

 

Pilna ķermeņa magnētiskās rezonanses skrīnings tiek veikts, lai izslēgtu klīniski nozīmīgu saslimšanu, visbiežāk onkoloģiskas slimības un dažādus veidojumus. Izmeklējumā tiek ietverts līmenis no galvas līdz iegurnim, jo lielākā daļa onkoloģisku saslimšanu ir tieši šajās ķermeņa daļās. Šis izmeklējums ir vairāk piemērots cilvēkiem, kuriem ir kāda zināma onkoloģiska slimība vai ir nepieciešams to izslēgt, ja ir kādi neskaidri simptomi ar aizdomām, ka viņiem varētu būt onkoloģiska saslimšana.

Šis izmeklējums nespēj aizstāt detalizētu izmeklējumu kādai konkrētai ķermeņa daļai, piemēram, galvas izmeklējumu, jo tajā attiecīgi tikpat ilgi tiek skanēta galva ar speciālām sekvencēm, tāpat arī pārējās ķermeņa daļas kā krūtis, aknas, mazais iegurnis u.c.

Pacientam izmeklējuma aprakstu sagatavo divi ārsti: Dr. Kaspars Stepanovs – vēdera dobuma orgānus, plaušas un Dr. Sarmīte Dzelzīte - smadzenes, nervu sistēmu, muskuloskeletālo sistēmu.

Jāņem vērā, ka fizikas likumsakarību dēļ izmeklējumā nevar ietvert rokas, tāpēc, ja ir kādas pataloģijas rokās vai plecos, šos apvidus visbiežāk nevar izvērtēt.

Slēdzienā pacients saņem aprakstītas visas orgānu sistēmas, kas ir šajā līmenī: smadzenes, mīkstos audus, krūšu kurvi, plaušas, aknas, žultsceļus, aizkuņģa dziedzeri, liesu, virsnieres, nieres, urīnceļus, mazo iegurni, aortu, limfmezglus.

Izmeklējums ilgst apmēram 40 minūtes un slēdzienu pacients saņem 5 darba dienu laikā.

Īpaša sagatavošanās nav nepieciešama – vienīgais, kas jāievēro - 4 stundas pirms izmeklējuma nav rekomendējams ēst. Uz izmeklējumu ārsta nosūtījums nav nepieciešams.

Svarīgi – šī metode, kā jebkurš magnētiskās rezonanses izmeklējums, ir bez jonizējošā starojuma, tajā tiek izmantotas speciālas difūzijas sekvences, kas uzrāda izmainītos audus. Šīs ir īpaši svarīgs aspekts tieši onkoloģiskiem pacientiem, jo izmainītie audi raksturīgi ļaundabīgu procesu attīstības identificēšanai. Pētījumos pilna ķermeņa difūzijas izmeklējuma metode ir sevi pierādījusi kā ļoti efektīva pacientiem, kuriem jau ir pierādīts krūts, prostatas audzējs ar kaulu smadzeņu iesaisti, kā arī difūzu hematoloģisku saslimšanu gadījumos, piemēram, mielomas saslimšanā. Metodi izmanto arī limfomas pacientiem, lai kontrolētu terapijas dinamiku.

Pilna ķermeņa magnētiskās rezonanses skrīninga standarta cena: 320,00 eur

Izmeklējums pieejams SIA “Vizuālā diagnostika” filiālēs Rīgā –

  • “Magnētiskās rezonanses centrs” Mārupes ielā 1a, tālr.: +371 67847721, +37129144744, e-pasts: agenskalns@vc4.lv
  • Magnētiskās rezonanses kabinetā, Grebenščikova ielā 1, tālr.: +37167798022, +371 26300311, e-pasts: mr.dc@vc4.lv