Magnētiskā rezonanse Saldū – vērtīgais izmeklējums vēl pieejamāks

magnētiskā rezonanse

Magnētiskā rezonanse Saldū – vērtīgais izmeklējums vēl pieejamāks

 

“Veselības centrs 4” grupas uzņēmuma SIA “Vizuālā diagnostika” sniegto pakalpojumu klāstu Saldū papildina tik ļoti nepieciešamie magnētiskās rezonanses izmeklējumi.

Jau pirmdien, 24. aprīlī, Saldus iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs pieejami augstvērtīgi magnētiskās rezonanses izmeklējumi, kas tiek veikti ar jaunu, modernu Siemens (Vācija) MAGNETOM Altea 1.5T (teslu) iekārtu ar BioMatrix tehnoloģiju un palielinātu gentrija (70 cm) atvērumu. Tajā integrētas vairākas inovatīvas programmas, tostarp mākslīgais intelekts, kas ļauj nodrošināt visaugstāko izmeklējumu kvalitāti un komfortu pacientam.

Magnētiskā rezonanse papildina jau esošos SIA “Vizuālā diagnostika” datortomogrāfijas, mamogrāfijas un rentgenogrāfijas pakalpojumus. Arī magnētiskās rezonanses izmeklējumi tiks veikti Saldus filiāles Radioloģisko izmeklējumu nodaļā SIA “Saldus medicīnas centrs” telpās, Slimnīcas ielā 3, un izmeklējumus attālināti aprakstīs vadošie Latvijas radiologi.

Ņemot vērā, ka magnētiskās rezonanses izmeklējumi tiek uzskatīti par padziļinātas diagnostikas zelta standartu, izmeklējuma pieejamība sniedz iespēju laikus atklāt un risināt veselības problēmas.

Esam gandarīti un ar prieku informējam, ka, līdztekus magnētiskās rezonanses iekārtas uzstādīšanai, ir veikti arī ievērojami rentgena un mamogrāfijas iekārtu funkcionalitātes uzlabojumi, pateicoties jaunai digitalizācijas programmatūrai ar mākslīgā intelekta atbalstu. Jaunā programmatūra ir speciāli izstrādāts algoritms, kas spēj analizēt rentgena un mamogrāfijas attēlus, norādot uz izmaiņām vai aizdomīgiem reģioniem orgānā, kuri var liecināt par patoloģiju- onkoloģiskām vai cita veida izmaiņām. Šāds digitālais asistents ir ļoti vērtīgs radiologa darba atbalsta rīks.

Palielinoties augstvērtīgas diagnostikas pieejamībai, paaugstinās iespēja vēl ātrāk atklāt slimību un uzsākt ārstēšanu, glābjot pacientu dzīvību un veselību.

SIA “Vizuālā diagnostika” valdes loceklis, SIA “Veselības centrs 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds, izsakot gandarījumu par sasniegto rezultātu, atzīmē: “Saldus Medicīnas centram un visam Saldus novadam priecīgas ziņas, jo Saldus Medicīnas centrā, kurā atrodas jau vesela uzņēmuma SIA “Vizuālā diagnostika” Radioloģisko izmeklējumu nodaļa, notikusi vērienīga modernizācija. Lielākais jaunums ir šobrīd modernākā Kurzemē magnētiskās rezonanses iekārta, kas ir nodota iedzīvotāju rīcībā, bet paralēli tam ir notikusi modernizācija arī tur esošajām rentgena un mamogrāfijas iekārtām – proti, ir notikusi digitālo risinājumu nomaiņa uz modernāku, mūsdienīgāku, ar augstāku izšķirtspēju, kas ir nozīmīgs ieguvums ne tikai paša Saldus, bet arī visas apkārtnes iedzīvotājiem. Izsaku lielu pateicību Saldus Medicīnas centra vadītājai Nellijai Kleinbergai, Saldus novada domei par uzņēmējdarbībai draudzīgu apstākļu radīšanu, lielisku sadarbību un apsveicu novada pašvaldību ar iespēju uzlabot iedzīvotāju veselības aprūpi un pacelt to augstākā līmenī, kas neatšķiras no galvaspilsētas un citiem Latvijas reģioniem.”